Open Water Diver

Project 8 of 8

Potápěč na otevřené vodě

Chcete se začít potápět? Tak právě pro Vás je určen kurz OWD. Je jedním z prvních kroků pod vodní hladinu (jde o základní potápěčskou kvalifikaci). Po absolvování máte možnost se potápět do hloubky maximálně 18 metrů pouze s partnerem bez doprovodu divemastera nebo instruktora. Absolvováním tohoto základního kurzu se stáváte samostatným rekreačním potápěčem a získáváte mezinárodně platný potápěčský průkaz.

Certifikace OWD Vás opravňuje k:

 • potápění do max. hloubky 18 m
 • účasti na potápěčských aktivitách organizovaných potápěčskými základnami kdekoliv na světě
 • půjčování  a nákup výstroje v potápěčských centrech
 • plnění lahví vzduchem
Pro rok 2012 platí, že kurzy OWD se budou konat pouze při počtu 4 a více účastníků.
credit-cardsDo obchodu! Pro přihlášení do kurzu můžete použít kontaktní formulář na stránce Kontakty nebo přímo náš internetový obchod. 
  

TEORETICKÁ PŘÍPRAVA

K výuce teorie slouží kvalitně zpracovaná česká učebnice, kterou obdržíte po přihlášení do kurzu. Díky této učebnici můžete studovat teorii v čase, který Vám vyhovuje a nejste nuceni trávit dlouhé hodiny v učebně. Po samostudiu Vám instruktor vysvětlí složitější oblasti, zodpoví veškeré otázky a probere s Vámi aplikaci na konkrétní zeměpisné podmínky, ve kterých absolvujete kurz nebo se budete potápět. Součástí teoretických setkání je shlédnutí instruktážního videa a napsání kontrolních testů, abyste si mohli ověřit, že dané problematice opravdu rozumíte a případně mohly být opět vysvětleny nejasnosti. To vše přispívá k tomu, že vědomosti získané v tomto kurzu jsou trvalé.

 

VÝUKA V KONTROLOVANÝCH PODMÍNKÁCH (bazén)

Tato část se skládá z 5 modulů, které lze propojit, takže ve většině případů se jedná o 3-4 návštěvy bazénu. Budete se postupně seznamovat s použitím potápěčské výstroje, naučíte se základní dovednosti a návyky, které budete používat při všech Vašich návštěvách podvodního světa. Dále se naučíte jak předcházet vzniku nepříjemných situací pod vodou a jak lze tyto situace jednoduše vyřešit. Výuka v bazénu je provázána s výukou teorie, takže máte možnost si nastudované informace ihned ověřit v praxi.

 

PONORY NA VOLNÉ VODĚ (lomy, jezera, moře)

Na závěr kurzu je nutné absolvovat 4 ponory na volné vodě. První ponor je zaměřen na soužití se s vodou a průzkum podvodního prostředí. Další tři ponory obsahují vždy na začátku procvičení dovedností, které jste se naučili v bazénu a potom opět následuje potápění pro radost. Tyto ponory probíhají podle domluvy většinou o víkendech na lomech v okolí Drážďan, lomech v ČR a Rakousku, nebo u moře (Chorvatsko, Egypt, Indonésie…).

 

Referral
Pokud z jakéhokoliv důvodu nemůžete nebo nechcete absolvovat ponory ve sladké vodě, je možné absolvovat program OPEN WATER DIVER REFERRAL. V ČR absolvujete výuku teorie a tréninky v bazénu. Ponory na volné vodě můžete díky systému výuky PADI dokončit kdekoliv na světě. Ponory na volné vodě a certifikační poplatek platíte základně, kde se rozhodnete Váš kurz dokončit.

Pro zapsání do kurzu je nutné splnit základní podmínky:

 • Minimální věk 15 let (PADI Junior Open Water Diver již od 10 let)
 • Schopnost 10 minut nepřerušovaně šlapat vodu nebo plavat
 • Uplavat bez přerušení 200 m (bez časového limitu)
 • Vyplnění zdravotního dotazníku – V tomto dotazníku jsou otázky na Váš zdravotní stav a pouze v případě, že budete muset zodpovědět některou otázku ANO, potom budeme vyžadovat souhlas Vašeho lékaře.

Během vodních částí všech kurzů a programů jste stále pod dozorem kvalifikovaného instruktora a případně jeho kvalifikovaných asistentů. Klademe velký důraz na bezpečnost a všichni, kteří se podílejí na výuce, jsou členy PADI, absolvovali kurz první pomoci a mají profesionální pojištění.

Ceny zahrnují:

 • Veškeré učební pomůcky (manuál, tabulky, atd.)
 • Pět lekcí v bazénu
 • Čtyři ponory na otevřené vodě
 • Plnění lahví vzduchem
 • Poplatky za vystavení certifikační karty
 • Podvodní fotky z výcviku na památku
 • V případě potřeby neomezený počet ponorů v rámci kurzu. Platíte pouze za vzduch při ponorech nad rámec kurzu.
 • Zapůjčení veškeré výstroje mimo ABC (maska, šnorchl, ploutve, boty, rukavice) bez dalších poplatků
 • Výuka probíhá v malých skupinkách o maximálně 5 studentech
Ceny nezahrnují dopravu a pobyt na lokalitách.
money-coinAktuální ceník kurzů

Kategorie:

Související kurzy

4 comments:

Miroslav Černík4. Červen 2014 at 16.16Reply

Dobrý den,rád bych znal cenu základního kurzu OWD.Zdravím Černík Lovosice.

Honza6. Září 2015 at 12.37Reply

Dobrý den,

v letošním roce žádné kurzy potápění neplánujeme z důvodu dlouhodobého pracovního pobytu většiny našeho týmu mimo ČR. Když všechno půjde dobře, tak se kurzy opět rozeběhnou na jaře 2016. Ale pokud na to vyloženě spěcháte, tak se ozvěte přes mail info@agnico.cz a doporučím Vám spřátelené instruktory v okolí Ústí a Děčína, případně z Prahy.

Tom16. Srpen 2015 at 19.22Reply

Dobrý den,

z Vašich stránek nelze zjistit cenu. Po klinknutí na aktuální ceník kurzu se dostanu opět na začátek. Taky jsem se nedozvěděl časovou dotaci.

Tak se pokusím napsat své požadavky:

* Kurz OWD
* účast v odpoledních hodinách
* Okolí Ústí nad Labem
* Cena
Děkuji za odpověď Klanica

Honza6. Září 2015 at 12.28Reply

Dobrý den,

v letošním roce žádné kurzy potápění neplánujeme z důvodu dlouhodobého pracovního pobytu většiny našeho týmu mimo ČR. Když všechno půjde dobře, tak se kurzy opět rozeběhnou na jaře 2016. Ale pokud na to vyloženě spěcháte, tak se ozvěte přes mail info@agnico.cz a doporučím Vám spřátelené instruktory v okolí Ústí a Děčína.